19 czerwca 2018 roku
Gala Białego Bociana 2018
20 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Gościńcu u Bernackich w Smołdzinie odbędzie się Gala Białego Bociana - uroczyste wręczenie nagród Starosty Słupskiego osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

 
19 czerwca 2018 roku
Piknik Integracyjny
W piątek 15 czerwca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Damnicy, w przepięknej scenerii pałacowego ogrodu, odbył się Piknik Integracyjny pod hasłem „Podaruj Dzieciom Serce”. Inicjatorem  przedsięwzięcia była Rada Rodziców, która prężnie działa w Ośrodku. Ta piękna inicjatywa miała na celu pomoc uczniom i wychowankom Ośrodka w zorganizowaniu wycieczki związanej tematycznie z obchodami Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ponadto celem imprezy była  integracja ze środowiskiem lokalnym, wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki i smaczny poczęstunek.
18 czerwca 2018 roku
Rozgrywki brydżowe
Dziś odbyło się kolejne spotkanie rundy eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Słupskiego Towarzystwa Brydżowego 2018 w budynku przy ul. Szarych Szeregów 14B. Opiekę nad brydżystami sprawuje Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego. 


 
Wyniki 7 spotkania rundy eliminacyjnej DM 2018
 
Drużyna Gospodarzy
 
18.06.2018
 
Drużyna Gości
 
20(76)
 
Pianpur 
 
Stół nr 1
 
Drobinki
 
10(42)
 
25(147)
 
Zuchy
 
Stół nr 2
 
Koszut
 
0(38)
 
 -
 
Ład
 
Stół nr 3
 
Sławno
 
 -
 
18 czerwca 2018 r.
II FESTIWAL ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH ZIEMIA SŁUPSKA 2018
W dniu 17 czerwca br. (niedziela ) w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbył się II Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska 2018”. Rywalizację artystów poprzedziła uroczysta msza w Kościele Mariackim. Następnie barwny korowód przemaszerował ulicami miasta na teren parku prowadzony przez Ustecką Orkiestrę Dętą. Wystąpiło 21 zespołów (w tym 5 poza konkursem) prezentujących bardzo zróżnicowany repertuar. Przybyli na festiwal goście mogli wysłuchać zarówno piosenek ludowych z różnych regionów, jak i indiańskich ( wykonywanych przez zespół HUU SKA LUTA) oraz bawić się przy muzyce country dzięki  Honky Tonk Brothers – gwiazdom Festiwalu. Dodatkową atrakcję stanowiła niewątpliwie wizyta Marines z amerykańskiej bazy w Redzikowie oraz wierna rekonstrukcja wioski indiańskiej, gdzie odbywały się liczne konkursy dla dzieci.
Na Festiwal zawitało też wielu artystów ze swym rękodziełem, Koła Gospodyń Wiejskich z Redzikowa, Damnicy oraz Bruskowa Wielkiego, słupskie Wodociągi z akcją „Pij wodę prosto z kranu” i Wydział Promocji ze słupskiego Starostwa zaopatrujący gości w interesujące materiały informacyjne. Smakosze mogli zaopatrzyć się w swojskie wyroby wędliniarskie, nie zabrakło też słodyczy i przekąsek. Charytatywną zbiórkę prowadziła słupska fundacja Nadzieja działająca na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Wysoki poziom występujących zespołów sprawił, że Jury ( w składzie Zbigniew Babiarz- Zych, Teresa Czyżewska, Elżbieta Stec) miało niełatwe zadanie. Wreszcie po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:


I KATEGORIA (zespoły grające, śpiewające i tańczące)
Nagroda główna – 1000 zł : Zespół Góralski Równica z Ustronia
Wyróżnienie – 500 zł: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” z Lęborka
 
II KATEGORIA ( zespoły grające i śpiewające)
Nagroda główna - 800 zł: Zespół Pietruchy z Biesowic
Wyróżnienie – 400 zł: Zespół Bierkowianki z Bierkowa
Wyróżnienie – 300 zł: Zespół Ballada z Koszalina
Wyróżnienie – 200 zł: Kapela Kaszubska Zgoda ze Słupska
 
Organizatorami II FZF był Powiat Słupski oraz Miasto Słupsk i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
Wsparcia finansowego udzieliła Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Wodociągi Słupsk, Herbaciarnia przy Spichlerzu Richtera oraz Bank Spółdzielczy w Ustce.
Patronat medialny sprawował Głos Pomorza, GP24.pl, a także Polskie Radio Koszalin i  Telewizja Kanał 6.
5 września 2018 roku
Serdecznie zapraszamy do nadsyłania
zgłoszeń do udziału w
VII Powiatowym Przeglądzie
Teatrzyków Wiejskich 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 
15 października 2018 roku. 
Poniżej do pobrania REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIA.

http://cer.slupsk.pl/files/KartazgloszeniaWiejsztuk2018.doc
http://cer.slupsk.pl/files/RegulaminWiejsztuk.pdf
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP