27 marca 2018 r.
Wielkanoc na Pomorzu 2018
Uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wielkanoc na Pomorzu" zorganizowano 27 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego. Powiat słupski na wydarzeniu reprezentował starosta Zdzisław Kołodziejski.

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach: najładniejsza pisanka, palma, kartka wielkanocna, stroik świąteczny. Cele konkursu to: poznanie tradycji różnych kultur zamieszkujących Pomorze; kultywowanie zwyczajów wielkanocnych; rozbudzanie wyobraźni i fantazji twórczej; rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi. W przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Napłynęło 1600 prac ze 130 szkół (83 miejscowości) z województwa pomorskiego.

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego.


Zdjęcia dostępne w galerii 
27 marca 2018 roku
Pokaz ozdób
27 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku w godzinach od 12.00 - 15.00 odbył się pokaz ozób wielkanocnych, których autorami byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Machowinka, Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku, Warsztatów Terapii Zajęciowej "Diament" w Słupsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Kobylnicy. 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego.
 
27 marca 2018 r.
IDZIE WIOSNA 2018
23 marca (piątek) o godz.9.00 w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył sie kolejny już Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Idzie Wiosna". Patronat nad imprezą sprawowali Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier.
W konkursie wzięło udział ok. 100 uczestników. Zarówno prowadząca przegląd Hajka Święch jak i przewodnicząca jury prof. Monika Zytke z Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, podkreślały wysoki poziom konkursu i wyrażały uznanie dla biorących w nim udział wykonawców oraz ich opiekunów.
Bezkonkurencyjny okazał się zespół Świerszcze z CKiBP Gminy Słupsk, który pod kuratelą Pani Beaty Frąckowskiej zdobył Grand Prix Przeglądu.
Organizatorami konkursu byli: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku. 
Więcej informacji na stronie www.gok.slupsk.pl 


27 marca 2018 r.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP