18 czerwca 2018 r.
Kolejna edycja Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich już za nami!
Do tegorocznego konkursu zgłoszono 22 filmy z całej Polski. Jury w składzie: przewodniczący – Adam Mroczek, członkowie – Joanna Gajdo i Monika Graczyk, postanowiło zakwalifikować do pokazu konkursowego 9 filmów. Nagrodę Grand Prix w postaci siedmiodniowego pobytu w Ustce w Domu Wczasowo – Sanatoryjnym „Perła” ufundowaną przez właściciela oraz Urząd Miasta w Ustce otrzymał Paweł Cichoński za film „Pokój Wojny”. II nagrodę otrzymali Anna i Arkadiusz Borowscy za film „Ramki” (autorzy nie zgłosili się na uroczystość rozdania nagród). III nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 600 zł ufundowanej przez Centrum Edukacji Regionalnej oraz karty podarunkowej o wartości 300 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce otrzymał Tomasz Kowal za film „Śniegi kosmosu”. Jury przyznało trzy wyróżnienia w postaci karty podarunkowej o wartości 200 zł ufundowanej przez Centrum Edukacji Regionalnej oraz karty podarunkowej o wartości 100 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce, które otrzymali Tomasz Kowal za filmy „Śniegi kosmosu II”, Tomasz Kowal za filmy „Zbrodnia na Duchu”, oraz Damian Słowioczka za filmy „Przez żołądek do serc” (autor nie zgłosili się na uroczystość rozdania nagród). Nagrodę publiczności w postaci karty podarunkowej o wartości 300 zł ufundowanej przez Urząd Miasta w Ustce otrzymali Wojciech Antosik i Łukasz Bursa za film „Krzyk duszy, czyli historia Toli”.
 
15 czerwca 2018 r.
XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej Wielokulturowe Pomorze
14 czerwca br. o godz. 9.00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbyło się XIV Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej "Co nas jednoczy?- drogi do niepodległości". Otwarcia  dokonała P. Bożena Żuk - Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz P. Marzenna Mazur - Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Następnie wystąpili zaproszeni przez organizatorów goście.
Forum podzielone zostało na pięć bloków tematycznych:
- NIEPODLEGŁA W SŁOWIE I PIEŚNI
- NIEPODLEGŁA NAD MORZEM
- MUZYKA POLSKA
- MEANDRY NIEPODLEGŁOŚCI
- NIEPODLEGŁA W SZKOLE - OPOWIEDZIEĆ WOLNOŚĆ 
Wydarzeniu towarzyszyły także wystawy artystyczne oraz Targi Książki Regionalistycznej.

Imprezę prowadziła P. Grażyna Przybylak ( autorka projektu, konsultant ds. edukacji międzykuturowej oraz humanistycznej ODN w Słupsku) oraz P. Daniel Kalinowski (autor projektu z Akademii Pomorskiej w Słupsku).
Wsparcia finansowego udzieliło m.in. Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.


 
12 czerwca 2018 r.
Zaproszenie na Plener Fotograficzny
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza
miłośników fotografowania na kolejny plener fotograficzny
„Inwentaryzacja Wieszyno”. W dniu 16 czerwca (sobota) o godz. 12
spotykamy się przed Świetlicą w Wieszynie.


Dalsze informacje w sekcji "czytaj więcej"
11 czerwca 2018 r.
V Kaziuki nad Słupią już za nami!
Dumni z Polski

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” triumfował w II Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który odbył się 9 czerwca br. w ośrodku „Leśny Kot” w Lasku Północnym w Słupsku.  Celem imprezy, która przebiegała pod hasłem „Dumni z Polski”, było: propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego, popularyzacja pieśni patriotycznych i wojskowych oraz konfrontacja osiągnięć artystycznych i wymiana doświadczeń. 
Festiwal zainaugurowała defilada zespołów, prowadzona przez Ustecką Orkiestrę Dętą. Następnie na scenie zaprezentował się z kilkudziesięciominutowym koncertem  Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha,  laureat nagrody głównej I Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w „Leśnym Kocie” w Słupsku.


 
5 września 2018 roku
Serdecznie zapraszamy do nadsyłania
zgłoszeń do udziału w
VII Powiatowym Przeglądzie
Teatrzyków Wiejskich 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 
15 października 2018 roku. 
Poniżej do pobrania REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIA.

http://cer.slupsk.pl/files/KartazgloszeniaWiejsztuk2018.doc
http://cer.slupsk.pl/files/RegulaminWiejsztuk.pdf
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP