8 listopada 2018 r.
Konkurs fotograficzny - rozstrzygnięcie
Rozstrzygnięto powiatowy konkurs fotograficzny - „Przyroda powiatu w obiektywie-edycja 2018"!

Starosta Słupski informuje, że rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Przyroda powiatu  w obiektywie - edycja 2018". Do konkursu nadesłano 35 zgłoszeń. Powołana komisja konkursowa wyłoniła laureatów w niżej wymienionych kategoriach:

W kategorii I - "Krajobraz powiatu słupskiego"
• I miejsce - Piotr Basarab -   za zdjęcie pt. "Wielkie radzenie",
• II miejsce - Dorota Krawiecka  - za zdjęcie pt. "Cisza",
• III miejsce - Andrzej Demczak - za zdjęcie  "Kurort Ustka",
• Wyróżnienie -  Andrzej Demczak - za zdjęcie pt. "Nurogęsiowe wygibasy".

W kategorii II - " Przyroda oczami dzieci"
• I miejsce - Oliwier Gondek  - za zdjęcie pt. "Żabcia",
• II miejsce - Dominika Karyga - za zdjęcie pt. "Wisienka na torcie",
• III miejsce - Julia Śledź - za zdjęcie pt. Głodomór",
• Wyróżnienie - Anna Zagórowska - za zdjęcie pt. " Pożeracz światła".

W kategorii III - " Przyroda oczami młodzieży"
• I miejsce - Klaudia Rozenbangier - za zestaw zdjęć : " Polny zachód słońca", "Czas   na podjadkę", "Po deszczu",
• II miejsce - Maksymilian Trubacz - za zdjęcie pt. " Rykowisko 2018",
• III miejsce - Agata Kabulska - za zdjęcie pt. " Raj otulony słońcem",
• Wyróżnienie - Zuzanna Zabieglik - za zdjęcie pt. " Jegomość posąg".

Starosta Słupski wręczy nagrody laureatom konkursu podczas uroczystej gali. Wszystkie wyróżnione prace podziwiać można będzie wkrótce, na wystawie zorganizowanej w siedzibie Starostwa.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ
8 listopada 2018 r.
Powiatowe Obchody 100-lecia Niepodległości
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU!

7 października 2018 roku
Statuetki za dobre serce
Do 23 listopada br. można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom i organizacjom działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób niepełnosprawnych. Takim, którzy swoją działalnością, gestem, zachowaniem potrafili i potrafią nadal sprawiać radość osobom, potrzebującym na co dzień wsparcia, różnej pomocy, niekoniecznie materialnej. Chodzi szczególnie o zauważenie i wyróżnienie osób, organizacji, zakładów pracy, instytucji, firm, które choć zajmują się zupełnie innymi sprawami, dostrzegają też problemy osób niepełnosprawnych i potrafią im zaradzić, pomóc, ulżyć w codziennym życiu, w pokonywaniu różnych barier i sprawić przy tym radość.
            Na uroczystej Gali, która odbędzie się 5 grudnia br. w Sali Lustrzanej zabytkowego pałacu w Damnicy (w którym od ponad 60 lat mieści się i aktywnie działa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego), podczas Powiatowych Obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, zostaną wręczone cztery statuetki „Daję Radość 2018” i dyplomy będące szczególnym podziękowaniem za niezwykłą dobroć i okazane serce osobom niepełnosprawnym w powiecie słupskim. Obchody zostaną zrealizowane na zlecenie powiatu słupskiego przez Stowarzyszenie przy SOSW w Damnicy – ABI – Akceptacja, Bezinteresowność, Inkluzja.  
            Kandydatów do wyróżnienia może zgłosić każdy, komu nie obce są problemy niepełnosprawności. Mogą to zrobić osoby prywatne, organizacje, instytucje, w tym urzędy gminne, ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury, osoby zajmujące się zawodowo niepełnosprawnością. Najważniejsze, by dostrzec szczególne zaangażowanie innych na rzecz niepełnosprawności! Wszyscy zgłoszeni kandydaci zostaną zaproszeni na Galę, a laureatów wybierze Kapituła powołana przez Starostę Słupskiego, składająca się z osób cieszących się społecznym zaangażowaniem i uznaniem.
            Zgłoszenia kandydatów można dokonać na wniosku dostępnym na stronie internetowej powiatu: https://www.powiat.slupsk.pl/778,aktualnosci-2018?tresc=9884 . Wypełniony wniosek można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów, w pok. 01 1ub przesłać na adres: Starostwo Powiatowe, 76-200 Słupsk, ul. Szarych Szeregów 14. Można też przesłać pocztą elektroniczną na adres: ps@powiat.slupsk.pl.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP