25 lutego 2019 r.
NOWA WYSTAWA W STAROSTWIE - OBRAZY ANNY ZDUŃCZYK

Już od dziś na holu I piętra Starostwa Powiatowego w Słupsku podziwiać można nową wystawę obrazów autorstwa Anny Zduńczyk.
Autorka urodziła się w Białogardzie. Jako dziecko przeprowadziła się do Słupska, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 11 oraz do II LO im. Adama Mickiewicza (klasa biologiczno - chemiczna). Potem podjęła studia na Pomorskiej Akademii  Pedagogicznej na kierunku Biologia. Swoje wykształcenie uzupełniła o Germanistykę, Kosmetologię, Dietetykę i Przygotowanie Pedagogiczne.  W roku 2013 obroniła pracę doktorską z dziedziny lichenologii (nauki o porostach). Od 2005 r. pracuje w Akademii Pomorskiej w Słupsku jako wykładowca.
Zamiłowanie do sztuk plastycznych towarzyszy jej od najmłodszych lat. Hobbystycznie zajmuje się rękodziełem i tworzy ozdobne przedmioty użytku codziennego metodami mixed-media, quilling, decoupage i innymi (np. pudełka, kartki okolicznościowe, świece i świeczniki czy biżuterię z koralików).
Od kilku lat tworzy również obrazy stosując różnorodne techniki - haft krzyżykowy, filcowanie wełny i jedwabiu na mokro oraz na sucho, farby akrylowe czy quilling (skręcanie na specjalnej igle a następnie zginanie kolorowych pasków papieru).
Inspirację dla artystki stanowi głównie przyroda, zaś mnogość technik pozwala jej na ciągłe eksperymentowanie i poszukiwanie nowych środków twórczego wyrazu.

22 lutego 2019 r.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU
22 lutego 2019 r.
Nieskrępowani w wyobraźni
Uroczyste podsumowanie XI Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości, połączone z wręczeniem nagród, zorganizowano 21 lutego br. w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku.  Przedsięwzięcie organizowane jest w kolejne rocznice śmierci Stefana Morawskiego,  niezapomnianego opiekuna plastyków, artysty i nietuzinkowej postaci związanej przez lata ze słupskim środowiskiem twórczym.
Celem konkursu, adresowanego do mieszkańców województwa pomorskiego,  jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszego regionu. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego na naszym terenie. Na tegoroczną edycję napłynęło 113 prac 100 autorów, w tym 75 obrazów i  38 rzeźb.
- Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie – powiedział tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu Edward Iwański, artysta, rzeźbiarz, członek jury.
- My ocenialiśmy prace jako jurorzy i nie mieliśmy z tym łatwego zadania, a teraz państwo ocenicie nasz werdykt – dodał.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się Marek Skrzypek ze Słupska, autor rzeźby ceramicznej zatytułowanej  „Jan” oraz Ewa Grużewska ze Starkowa, która zgłosiła na konkurs rzeźbę pod tytułem „Kontrapost”.  Oboje otrzymali nagrody Starosty Słupskiego po 500 zł oraz torby z drobnymi upominkami.  Prezenty wręczył, w zastępstwie, Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.  
 
Cieszy fakt, że wśród nagrodzonych znalazła się reprezentantka powiatu słupskiego, która ma coraz większy dorobek twórczy.
18 lutego 2019 r.
WIELKANOC NA POMORZU 2019
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem tegorocznej edycji  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego WIELKANOC NA POMORZU  oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu.
.

http://cer.slupsk.pl/files/Regulamin%20XX%20Wielkanoc%20na%20Pomorzu.docx
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku