2 marca 2018 roku
Zbliża się czas festiwali
Uprzejmie informujemy, że Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku, przystąpiło do organizacji II Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który odbyć się ma 9 czerwca br. w „Leśnym Kocie” w Lasku Północnym w Słupsku. Poniżej przekazujemy regulamin wspomnianej imprezy. Jednocześnie informujemy, że II Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2018 zaplanowany został na  24 czerwca br. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Ponieważ wzorem ubiegłego roku Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego stara się o dofinansowanie zewnętrzne tej imprezy, którego przyznanie będzie miało duży wpływ na jej ostateczny kształt, regulamin tego wydarzenia zostanie opublikowany w późniejszym terminie.
 
12 marca 2018 r.
Powiatowy Przegląd Kabaretowy "OBCIACH"
9 kwietnia br.  o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się jedenasta już odsłona Powiatowego Przeglądu Kabaretowego OBCIACH.
Uczestnicy  będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych:
  •  grupa dziecięca (7-12 lat)
  •  grupa młodzieżowa (13-18 lat)
  •  grupa dorosłych (19-101 lat)

Artyści i zespoły pragnący zaprezentować swój repertuar podczas imprezy muszą zgłosić chęć udziału do dnia 27 marca. Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie Przeglądu. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.kobylnica.pl 

8 marca 2018 r.
Dzieci uczą Dzieci
Dzieci uczą Dzieci
28 lutego 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy odbył się II Piknik Żeglarsko-Morski pod hasłem "Dzieci uczą Dzieci". W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkola z powiatu słupskiego i miasta Słupska.
Dzieci z Centrum Edukacji Morsko-Żeglarskiego i Sieci Szkół Edukacji Morskiej uczyły koleżanki i kolegów ze SOSW w Damnicy. Wszystko odbyło się pod nadzorem instruktorów ze Szkoły Żeglarsko-Motorowodnej „Magola” ze Słupska oraz Firmy "Baltic Marine" z Darłowa. W programie Pikniku znalazły się m.in. zajęcia z podstaw żeglarstwa, ratownictwa wodnego, zaprezentowane przez Słupski WOPR, oraz zajęcia z prac bosmańskich. Szczególną atrakcją był udział w imprezie gości specjalnych- żołnierzy rezerwistów z Koła nr 21 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego  z Gdyni Babie Doły.
Przed piknikiem zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz podniesienia jakości kształcenia pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Damnica, a Szkołą Żeglarstwa "Magola" i firmą "Baltic Marine" Krystian Paruzel z Darłowa. Główne cele porozumienia to: wspólne działania na rzecz rozwoju żeglarstwa i sektora gospodarki morskiej, w szczególności edukacji i wychowania dzieci i młodzieży szkolnej, kultywowanie tradycji marynarskich i żeglarskich, integracji środowiska związanego z rozwojem i funkcjonowaniem portów i przystani morskich oraz działalności ludzkiej na akwenach morskich i śródlądowych.
Organizacja Pikniku Żeglarsko-Morskiego to kolejna cenna inicjatywa, której celem jest upowszechniania edukacji morskiej i patriotycznej w subregionie słupskim
.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć


 
8 marca 2018 roku
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP