19 września 2018 r.
M jak Morze 5
W Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w  budynku Starostwa dostępna jest już nowa wystawa  "M jak Morze 5 ". Jest ona efektem pleneru malarskiego pod tym samym tytułem, który odbył się w sierpniu br. Autorami obrazów o tematyce morskiej prezentujących rozmaite, bardzo zróżnicowane style, są członkowie Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. Na wystawie udostępniono 16 dzieł stworzonych za pomocą farby olejnej i akrylowej. Wstęp wolny. 
17 września 2018 r.
Potęgowski Jarmark
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU I DO DOBREJ ZABAWY!
13 września 2018 r.
NAJPIĘKNIEJSZE WIEŃCE
Na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku można już podziwiać wystawę wieńców nagrodzonych podczas tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu na Chleb i Wieniec Dożynkowy. Konkurs stanowił część Powiatowego Święta Plonów, które odbyło się 9 września w Główczycach. Twórcy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny oraz wieniec niekonwencjonalny (gdzie panowała większa dowolność formy). Wszystkie  musiały być wykonane wyłącznie ze zbóż, kwiatów, ziół i owoców rosnących na Pomorzu. Duże zainteresowanie konkursem oraz bardzo wysoki poziom przedstawionych prac sprawiły, że jury miało niełatwe zadanie. Wreszcie po długich naradach wyłoniono zwycięzców.
WIENIEC TRADYCYJNY:
I miejsce (1200 zł nagrody)- Sołectwo Włynkówko
II miejsce (750 zł nagrody)- Sołectwo Redzikowo
III miejsce (500 zł nagrody) – Sołectwo Strzyżyno – Damnica 

WIENIEC NIEKONWENCJONALNY:
I miejsce ( 1200 zł nagrody)- Sołectwo Warcino
II miejsce (750 zł nagrody) – Sołectwo Żochowo
III miejsce(500 zł nagrody) – Świetlica Bukówka

 
Organizatorem Konkursu było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
10 września 2018 r.
Czytali "Przedwiośnie"
Centrum Edukacji Regionalnej włączyło się  w akcję Narodowego Czytania. Spotkanie poświęcone lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbyło się 8 września na dziedzińcu Starostwa Powiatowego w Słupsku. W zbiorowym czytaniu uczestniczyli przedstawiciele Nieformalnej Grupy Poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie”. Grupa skupia poetów z powiatu słupskiego i Słupska. Działa od 2000 roku przy Starostwie Powiatowym w Słupsku.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP