28 lutego 2018 r.
Konkurs plastyczny Niekontrolowany Obszar Wrażliwości rozstrzygnięty
                                                       

24 lutego w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nastepujących nagród i wyróźnień:


Stypendium im.Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej ufundowane przez Krzysztofa  Grzymskiego w wysokości – 1.500,-zł   przyznano Klaudii Zakrzewskiej za dwie prace „Martwa natura z pędzlem” i „Martwa natura z torebką”
Grand Prix  Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymuje Małgorzata Smorczewska – Perchacz ze Słupska za rzeźbę  „bez tytułu” w wysokości – 2.000,-zł
2 Nagrody równorzędne  Prezydenta Słupska  otrzymują:
Jacek Janowski ze Słupska za rzeźbę „Trzy ptaki”  - 750,-
Elżbieta Bernacka – Hanus ze Smołdzina za  2 obrazy „Bezczas” i „Wspomnienie z dzieciństwa” – 750,-
Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego w wysokości  1.000,-otrzymuje:
Daria Elwart z Bukówki za dwie prace „Martwa natura”
 Nagrodę Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w wysokości 1.000,-otrzymuje  Władysław Rybak za  dwie prace „Kapela” i  „Ustka”
 Nagrodę  Rektora  Akademii Pomorskiej  w wysokości 500,- otrzymuje Mirosława Dawidowicz z Lęborka .
 Nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego w Słupsku w wysokości 500,- otrzymuje Marek Seweryniuk ze Słupska za pracę „Dom Kolejarza zimą”
Nagrodę proboszcza parafii św. Jacka  w wysokości 500,- zł otrzymuje Halina Janiszewska ze Słupska za dwie prace „Madonna” i „Sen”
 Nagrodę Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury w wysokości 500,-zł otrzymuje Paweł Kędzierski ze Słupska za akwarelę  „Zmienne nastroje”
 Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej  w wysokości 200,- otrzymuje Grażyna Galant ze Słupska za pracę „Szach mat”
 
Wyróżnienia honorowe otrzymują:
1.Joanna Laskowska  - martwa natura
2.Magdalena Majewska – martwa natura
3.Alicja Grabska – martwa natura z błękitem i zółcią                                                        
4.Joanna Buniek -  „Cisza na morzu”
5.Halina Krewniak - Lato
6.Ewa Grużewska – „Wszechświat”
7. Maciej Gawlak – „Gruchogór”
8. Piotr Steć – ażurowa rzeźba na strusim jaju


 
27 lutego 2018 r.
Podziękowania od DPS w Machowinku

26 lutego 2018 r.
XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich - najlepsze KGW wyłonione!
W sobotę 24 lutego w Jezierzycach odbył się XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich organizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego.Uroczystego otwarcia dokonali organizatorzy imprezy: Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier, Starosta Powiatu Słupskiego - Zdzisław Kołodziejski,  Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego/Oddział w Słupsku – Wiesław Ziegert.
W tegorocznej edycji Turnieju rywalizowało pięc Kół z Kukowa, Rowów, Kępic, Biesowic i Jezierzyc. Panie musiały zmierzyć się w pięciu punktowanych konkurencjach:
  •  kulinarna:  wielkanocny mazurek oraz pisanka (zwycięzca w tej konkurencji KGW   Kukowo),
  •  edukacyjna: „Nasi bracia mniejsi”-tablica edukacyjna (laureaci w tej  konkurencji   KGW     Kępice),
  •  moda: „Deszczowa kreacja” (w tej konkurencji tryumfowało KGW Rowy),
  •  piosenka kabaretowa połączona z inscenizacją pt. „Warto było i/lub Mega babki   to   my”(zwycięzca w   tej konkurencji KGW Jezierzyce),
  •  taneczna: dowolny (zwyciężyło KGW Rowy). 
Najwięcej punktów  i tytuł zwycięzcy uzyskało KGW z Rowów, które odebrało Nagrodę Starosty w wysokości 3 tys. zł. i będzie reprezentować nasz powiat  na poziomie wojewódzkim podczas finału w Żukowie.
W turnieju wystapiły gościnnie Panie z KGW z Łebienia, ubiełoroczne zwyciężczynie imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a wszystkim uczestniczkom Turnieju serdecznie gratulujemy
yes
26 lutego 2018 r.
NOWA WYSTAWA W SŁUPSKIM STAROSTWIE

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy autorstwa Pana Czesława Kowalczyka, która dostępna jest dla zwiedzających od 23 lutego. Składa się ona z dwóch części. W Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego podziwiać można m.in. rzeźby o różnorodnej tematyce wykonane głównie z drewna lipowego, obrazy czy kolorową kolekcję aniołków z masy solnej. Na pierwszym piętrze Starostwa znajdują się  rysunki wykonane ołówkiem.
 Czesław Kowalczyk w kwestii sztuki jest samoukiem, wiedzę zdobywa obserwując pracę innych artystów. Pierwsze swoje rzeźby stworzył jako siedemnastolatek. Podejmuje też próby literackie, zaś ich wyniki publikowane są w biuletynie Powiat Słupski. 
Wystawa w Starostwie jest jego pierwszą indywidualną wystawą. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć a następnie do obejrzenia dzieł artysty.

 

KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP