18 czerwca 2019 r.
"Kultura, zwyczaje, obrzędy na wsi" - wystawa pokonkursowa
Na I piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku oglądać można prace zgłoszone do konkursu plastycznego "Kultura, zwyczaje, obrzędy na wsi", będącego działaniem towarzyszącym III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych Ziemia Słupska 2019.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV oraz V-VIII. Za pomocą farb i pasteli dzieci zilustowały m.in. takie obyczaje wiejskie jak śmigus- dyngus, wykopki czy Noc Świętojańska.

Serdecznie zapraszamy!

13 czerwca 2019 r.
SAM NA SCENIE 2019
12 czerwca 2019 r.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
W dniu 11 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku rozstrzygnięto otwarty konkurs plastyczny "Kultura, zwyczaje, obrzędy na wsi", będący integralną częścią III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych. Komisja oceniająca w składzie: Zbigniew Babiarz - Zych (przewodniczący), Justyna Bilska (członek) oraz Monika Sala (członek) w oparciu o regulamin przyznała nagrody: 

KATEGORIA I (KLASY I-IV  W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH)
- I miejsce- Julia Witek( Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siemianicach),
- II miejsce - Tymoteusz Wierczyński (Szkoła Podstawowa w Jezierzycach),
- III miejsce - Klaudia Lewandowska ( Szkoła Podstawowa w Biesowicach),
wyróżnienie- Julia Lewandowska (Zespół Szkolno - Przedszkolny z Dębnicy Kaszubskiej).

KATEGORIA II ( KLASY V-VIII W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH)
- I miejsce - Hanna Winniczek (Szkoła Podstawowa z Ustki),
- II miejsce - Maciej Feszler (Zespół Szkół STO w Słupsku),
- III miejsce - Maja Kołodziejczyk ( Szkoła Podstawowa w Biesowicach),
wyróżnienie - Julia Ostrowska (Zespół Szkolno- Przedszkolny z Dębnicy Kaszubskiej).

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 16 czerwca br. podczas III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych Ziemia Słupska 2019 w słupskim Parku Kultury, Sportu i Rekreacji ok. godz. 13.50.III Festiwal Zespołów Folklorystycznych "Ziemia Słupska" 2019 otrzymał wsparcie finansowe Narodowego Centrum Kultury w Ramach Programu "Kultura Interwencje" 2019.
10 czerwca 2019 roku
Festiwal Kultury Kaszubskiej w Kończewie
8 czerwca br. w godz. od 16:00 do 19:00 odbył się III Festiwal Kultury Kaszubskiej w Kończewie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i bardzo bogaty program imprezy.
Odbyły się liczne występy, konkurencje sprawnościowe i sportowe. Każdy przybyły otrzymywał medalion z numerem i w ten sposób uczestniczył w losowaniu nagród, które odbywało się co półgodziny. Można było także spróbować swoich sił w loterii fantowej  i licytacjach, podczas których wystawiano różne przedmioty przekazane przez sponsorów.  Imprezę zorganizowano na placu przy Szkole Podstawowej w Kończewie.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP
 CER na Facebooku