20 listopada 2018 r.
Wernisaż Anny Dajnowicz w Starostwie

19 listopada br.  o godz. 15.00 w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego w Starostwie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy Anny Dajnowicz. Choć artystka jest od dawna mieszkanką położonego niedaleko Potęgowa, jest to jej pierwsza wystawa w Słupsku. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, m.in. były  Prezydent Słupska Pan Maciej Kobyliński z małżonką, członek Zarządu Powiatu Pan Paweł Lisowski oraz znajomi i przyjaciele. Sylwetkę głównej bohaterki przybliżył zebranym naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Zbigniew Babiarz - Zych. Pani Dajnowicz opowiedziała zgromadzonym o swej niełatwej drodze artystycznej, pasjach oraz inspiracjach. Niezwykle interesująca wystawa pozwala zapoznać się choć z częścią bardzo bogatego dorobku artystki.
Serdecznie zapraszamy!
Prace będzie można podziwiać do początku grudnia.

Soliści - Instrumentaliści
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Przeglądu Solistów - Instrumentalistów, który odbędzie się 30 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie o godzinie 10.00. 

Regulamin i szczegóły www.gck.potegowo.pl oraz pod numerem telefonu 59 848 42 50

"Zabytki naszego powiatu - wejdź, poznaj, namaluj"

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przystępuje do organizacji powiatowego konkursu plastycznego „Zabytki naszego powiatu – wejdź, poznaj, namaluj”.
Uwaga! - w tej edycji konkursu przedstawione mają być wnętrza obiektów zabytkowych z terenu powiatu słupskiego (bez miasta Słupska).
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych powiatu słupskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII. 
Głównymi celami przedsięwzięcia są: pobudzenie wrażliwości plastycznej, zainteresowanie dzieci pięknem zabytków własnej miejscowości i najbliższej okolicy, a także rozwijanie kreatywności.

Prace nadesłane na konkurs muszą być nie większe niż w formacie A3, wykonane samodzielnie farbami bądź pastelami (rodzaj farb i pasteli dowolny).
Uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z załączonym regulaminem.

http://cer.slupsk.pl/files/Regulamin%20Konkurs%20plastyczny%202018.pdf

Serdecznie zapraszamy do udziału! smiley
 

19 listopada 2018 r.
VI BIESIADA LITERACKA Z TURNIEJEM JEDNEGO WIERSZA
Pojedynek na wiersze
VI Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza odbyła się 15 listopada br. w Gminny Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. W programie wydarzenia znalazł się także koncert Łukasza Majewskiego oraz wystawa malarstwa Anny Krawczyk.
Po wysłuchaniu dwudziestu czterech  prezentacji konkursowych jury w składzie: Maria Pietryka-Małkiewicz, Jerzy Fryckowski i Łukasz Majewski podjęło decyzję o następującym podziale nagród: I miejsce Anna Karwowska za wiersz pt. „Co to jest poezja”, II miejsce Tomasz Mroczkowski za wiersz pt. „Drogowskazy”, III miejsce Barbara Nibelska z wierszem pt. „Zimia”. Natomiast wyróżnienie trafiło  do Anny Boguszewskiej za wiersz pt. „Niebieski Motyl”.
Z kolei Nagroda Specjalna Wójta Gminy Kobylnica powędrowała do Aldony Magdaleny Pelplińskiej za wiersz pt. „Gdyby tak”, a Nagroda Publiczności do Katarzyny Stoli za wiersz pt. „Od życia do życia”.
Organizatorem imprezy byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji  w Kobylnicy.
KONTAKT

Centrum Edukacji Regionalnej 

ul. Szarych Szeregów 14B
76-200 Słupsk


Tel.:+48 59 844 57 58

dyrektor@cer.slupsk.pl
biuro@cer.slupsk.pl 


www.cer.slupsk.pl

ePUAP: /CERSlupsk/SkrytkaESP